Mobilā versija
+3.7°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
11. janvāris, 2016
Drukāt

1926. gada 11. janvārī

11janv_Ziema_2

Pirms 90 gadiem, 1926. gada 11. janvārī, pirmdienā Latvijā iestājās stiprs sals un daudzi pamatskolas bērni, ejot uz skolu, apaukstējās.

Tas lika iestādēm atcerēties cara laika normu, ka, sākot no mīnus 18 ºC, mazākiem bērniem un tiem “kuriem nav pienācīgi silta apģērba”, atļauts palikt mājās. “Ārkārtīgi pārpildīta pilsētas naktspatversme, kurā arī viens otrs dzīves pabērns ierodas apsaldētiem locekļiem. Slimnieku pieņemšanas vietās acīs krītoši daudz bija ar apsaldētām ausīm, galvenā kārtā vīrieši, jo sieviešu ausis pasargātas pret aukstumu matu cirtām,” tā “Jaunākās Ziņas”. Ielu stūros pie policistu posteņiem kurināja ugunskurus. Prese žēlojās, ka tie pārāk mazi: “Senāk aukstās dienās gorodovojiem no ikviena garāmbraucoša malkas vezuma bija tiesība paņemt pa pagalei, tad ugunskuri bija arī dižāki.” Sala laikā laukos nekaunīgi kļuva vilki, kas nāca pagalmos plosīt suņus. Apgalvoja, ka Nītaures pagastā saplosīts arī kāds skolnieks.

Pievienot komentāru

TV3: Juta Strīķe piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas pasākumā (12)Bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbiniece Juta Strīķe sestdien piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas (JKP) rīkotajā pasākumā Ķekavā, vēsta TV3 Ziņas.
Armijas hidrotērpu iegādes dīvainības (5)Kādam uzņēmumam, kas piedalījās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) izsludinātajā sauso hidrotērpu iepirkumā, ir nācies apstrīdēt to tiesā, jo izrādījies, ka uzvarējušā pretendenta piedāvātie hidrotērpi neatbilst iepirkuma nolikuma prasībām.
Draugiem Facebook Twitter Google+