Mobilā versija
-0.9°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
11. maijs, 2016
Drukāt

1926. gada 11. maijā

11maijs_Kanals_2

Pirms 90 gadiem, 1926. gada 11. maijā, “Jaunākās Ziņas” atzīmēja, ka no lielās pirmskara gulbju saimes, kas Rīgā apdzīvoja pilsētas kanālu, arī Arkādijas parku, palikušas vien divas Viesturdārza dīķī apmetušās gulbju mātītes:

“Dārzu pārvalde būtu ļoti pateicīga, ja mūsu mednieku aprindas papūlētos kādā nebūt ceļā sagūstīt kādu tēviņu no meža gulbju bariem.” Vēl 1917. gadā Rīgas apstādījumu ūdeņus apdzīvoja ap 40 gulbju, ko tur nometināja 19. gadsimta beigās: “Šo skaisto putnu apsardzību un kopšanu pārzināja pilsētas dārzu pārvalde. Kara apstākļos gulbju uzturēšana bija apgrūtināta. Nācās vairumu pārdot. Gulbjus uzpirka gardēži krievu virsnieku aprindās. Maksāja pa 10 zelta rubļu gabalā. Kad izbeidzās karalaiki, Rīgā bija uzglabājušies vairs tikai 8 gulbji. 4 gulbji kādreiz pavasarī bija iesirojuši pa kanālu Daugavā, no kurienes vairs neatgriezās. Gulbji aizlidojuši, jo apkopēji bija aizmirsuši apakšējo spārnu apcirpšanu.” Arī mūsdienās Rīgas kanālā gulbju vairs nav. Ir tikai atjaunotā gulbju mājiņa.

Pievienot komentāru

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (4)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+