Mobilā versija
+6.9°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
18. augusts, 2016
Drukāt

1926. gada 18. augustā

18aug_Bisumuiza_2

Pirms 90 gadiem, 1926. gada 18. augustā, “Jaunākās Ziņas” rakstīja: “Bišumuiža atdzīvojas. Tramvajlīnijas pagarinājuma darbi no bērnu slimnīcas līdz Bišumuižai tuvojas beigām.

Sakarā ar tramvaja līnijas atjaunošanu līdz Bišumuižai vietēji namsaimnieki steidzīgi izlabo savas mājas un arī ceļ jaunas. Līdz šim Bišumuižā reti kāds meklēja dzīvokļus, bet tagad katru dienu ierodas dzīvokļu meklētāji. Namsaimniekiem dots rīkojums steidzīgi izlabot trotuārus. Sāk arī atjaunot koloniālpreču veikalus. Dzirdams, ka atjaunos arī Bišumuižas tirgu Bauskas ielā 51. Tirgus mājai jau iztaisīts remonts.” Tramvaja līnija Bauskas ielā pastāvēja arī pirms Pirmā pasaules kara, kad Bišumuiža un tās apkaime sāka veidoties par lokālu rūpniecisko centru. Karš izpostīja kā sliežu ceļu, tā rūpniecību. Tramvaja līniju, pagarinot līdz Bišumuižai, atjaunoja 1926. gadā. Toreiz tur kursēja tramvajs nr. 7, mūsdienās nr. 10.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (27)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+