Mobilā versija
+4.3°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
18. janvāris, 2016
Drukāt

1926. gada 18. janvārī

18janv_ieredni_2

Pirms 90 gadiem, 1926. gada 18. janvāra pievakarē, pēc darba laika beigām Lielās Ģildes zālē uz protesta sapulci sanāca ap divi tūkstoši Latvijas valsts ierēdņu, tādējādi paužot neapmierinātību ar mazajām algām, kamēr “Saeima un valdība gatavojas sev lielā mērā paaugstināt algas”.

“Jaunākās Ziņas” apgalvoja, ka protestētāju skaits būtu vēl lielāks, taču ģildes zāle jau bija stāvgrūdām pilna un daudzi, iekšā netikuši, aizgāja mājās. Saskaņā ar 1925. gada jūlijā pieņemtajiem Ministru kabineta noteikumiem starpība starp 1. un 10. ierēdņu kategorijas algām bija 1:10, paredzot, ka maksimālā ir 600 latu. Zemāko kategoriju ierēdņi tādējādi bija “atstāti pabērnu stāvoklī”. Ministru prezidenta alga tajā pašā laikā bija 2400 latu, bet ministriem – 1000 latu. Jāatzīmē, ka protestētāji mītiņā apklusināja katru, kas mēģināja “dzīt politiku”, tomēr pieprasīja samazināt ministru skaitu un algu starpību. Debates par ierēdņu algām dažādos līmeņos bez rezultātiem ilga visu 1926. gadu un vēl tālāk.

Pievienot komentāru

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+