Mobilā versija
+4.2°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
21. oktobris, 2016
Drukāt

1926. gada 21. oktobris

21okt_Zakusala_2

Pirms 90 gadiem, 1926. gada 21. oktobrī, “Jaunākās Ziņas” vēsta, ka jau pāris nedēļas divi bagari nodarbojas ar Zaķusalas pagarināšanu, lai savienotu salu ar tā sauktā vecā dzelzs tilta balstiem.

Mūsdienās ierasts, ka Dzelzceļa tilts šķērso Zaķusalas galu, tomēr tas ir vairāku gadu darba rezultāts, jo agrāk “ūdens republiku” no tiltiem šķīra Daugava un veco dzelzs tiltu varēja sasniegt vien pa laipām. “No zemessūcējiem iet resnas, garas metāla trubas, pa kurām plūst no dibena paceltās smiltis. Mašīnu pumpji ar ūdeni sajukušās smiltis dzen tālāk Daugavā uzdambējuma pakāpeniskai pacelšanai augstumā un garumā līdz Zaķusalai. Darbi rit gausi, jo upes gultne ir cieta, pie kam tilta apkaimē sevišķi daudz paprāvu akmeņu, būvmateriālu atlieku no tilta būves laikiem,” tā laikraksts. Iecerēts bija 400 m garš, 60 m plats un 3 m augsts uzbērums. To pabeidza 30. gadu beigās.

Pievienot komentāru

TV3: Eksprezidents Bērziņš un LU rektors Muižnieks ar aplausiem sveic filmu par Krimas aneksiju (36)Uz Rīgu šonedēļ bija atbraukusi Krievijas delegācija, ko vadīja Krievijas tirdzniecības un rūpniecības kamera. To uzņēma Rīgas mērs, zemkopības un arī ekonomikas ministrs, vēsta raidījums "Nekā personīga".
Draugiem Facebook Twitter Google+