Mobilā versija
Brīdinājums -1.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
22. aprīlis, 2016
Drukāt

1926. gada 22. aprīlis

22apr_gripa_2

Pirms 90 gadiem, 1926. gada 22. aprīlī, Rīgā turpinājās 20. gadsimta sākumā grūti ārstējamās, bieži nāvējošās gripas epidēmija.

“Jaunākās Ziņas” citē Rīgas 1. pilsētas slimnīcas direktoru dr. A. Ziediņu: “Influencas (gripas) epidēmija Rīgā ļoti stipri plosās jau ilgāku laiku un vēl nesamazinājās. Pilsētas slimnīcā slimnieku nav liels skaits, un tie visi grūtā stadijā ar smagiem sarežģījumiem, pa lielākai daļa plaušu karsoni. Slimnīcā ar influenci mirst ap 10%, kas izskaidrojams ar to, ka pieņemam tikai grūti saslimušos. Bieži atved plaušu karsonī, un izrādās, ka slimniekam bijusi gripa. Vairums slimnieku izguļ slimību mājās. Sevišķu ārstēšanas līdzekļu pret gripu nav. Visdrošākais līdzeklis – slimības sākumā nekavējošs miers un jāguļ gultā 5 – 6 dienas. Galvenais – gripai nedrīkst “pretī turēties” un staigāt.” Ārsts atgādina ka “modernā slimība” – gripa – ir lipīga, tāpēc “nav brīnums, ka tagad ir veselas iestādes, kurās nav neviena cilvēka, kas nebūtu izslimojis”.

Pievienot komentāru

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (2)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+