Mobilā versija
+4.2°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
26. septembris, 2016
Drukāt

1926. gada 26. septembrī

26sept_rudens_2

Pirms 90 gadiem, 1926. gada 26. septembrī, svētdienas pievakarē Rīgas stacijā bija vērojama savāda aina, par kuru “Jaunākās Ziņas” pēc tam rakstīja:

“Zeltā tērptā Sigulda bija vakar izvilinājusi no Rīgas lielā skaitā dzelteno lapu cienītāju un rudens sēro noskaņu meklētāju. Daudzi no viņiem, sevišķi sievietes, bija paņēmušas krāšņākās rudens sārtotās lapas līdzi uz Rīgu. Liels bija viņu pārsteigums, kad, pienākot Siguldas vilcienam vakarā Rīgā, dzelzceļa platformu ielenca policija. Visus tos pasažierus, kuriem bija rokās dzeltenās lapas vai zaļumi, atšķīra no pārējiem. Policija atņēma viņiem pases, pēc tam turpat stacijā sastādīja protokolus. Viņiem draud sods par koku aplaušanu. Dzelzceļa platforma un stacijas telpas pēc tam bija gluži kā noklātas krāšņajām lapām.” Jāatzīmē, ka koku un krūmu barbariska aplaušana, ko atpūtnieki Siguldā praktizēja arī pirmskara Latvijā, patiešām bija problēma, taču drīzāk pavasarī, ne rudenī.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteni (1)Kāda veida noziedzīgus nodarījumus un cik bieži izdara psihiski slimas personas, nezina pat atbildīgās amatpersonas.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (26)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+