Mobilā versija
+14.3°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Piektdiena, 18. augusts, 2017
5. oktobris, 2016
Drukāt

1926. gada 5. oktobrī

5okt_Milda_2

Pirms 90 gadiem, 1926. gada 5. oktobrī, sabiedrību satrauca neierasti spēcīgām vētrām bagātais rudens. “Sabangotais Rīgas jūras līcis sen nav prasījis tik daudz upuru kā šoruden.

Sen tas nav bijis tik untumaini vētrains kā šogad,” sprieda “Jaunākās Ziņas”. Visiem vēl bija atmiņā septembra vētrā bojāgājušās “Neibādes” 40 ļaudis, taču naktī no 4. uz 5. oktobri jūra atkal negaidīti uzbangoja un piekrastē pie Mangaļsalas izmeta burinieku “Milda”. Lai arī sākotnēji ziņoja, ka visa komanda gājusi bojā, izrādījās, ka kuģiniekus no sēklī dragātā burinieka laivās nocēluši Daugavgrīvas garnizona karavīri. Tikmēr velkonis “Marlīze”, kas no Salacgrīvas uz Rīgu vilka malkas pilnu liellaivu, bija spiests to pamest un pats gandrīz tika sašķaidīts pret ostas moliem. Šajā pašā vētrā jūra pie Engures un Mangaļsalas izmeta vēl pa vienam “Neibādes” upurim, bet Kurzemes krastā tika izskalotas vairākas Pirmā pasaules kara mīnas.

Pievienot komentāru

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (8)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+