Mobilā versija
+3.0°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
6. janvāris, 2016
Drukāt

1926. gada 6. janvārī

6janv_Lufthansa_2

Pirms 90 gadiem, 1926. gada  6. janvārī, apvienojoties vācu lidsabiedrībām “Deutsche Aero Lloyd” un “Junkers Luftverkehr”, tapa uzņēmums “Deutsche Luft Hansa AG”, kas šobrīd pazīstams kā Eiropas lielākā aviokompānija “Lufthansa”.

Par firmas simbolu tika izvēlēta dzērve. Pasažieru pārvadājumu tirgus aviācijā 20. gados vēl tikai veidojās, arī tehniskās iespējas atradās attīstības stadijā, tādēļ uzņēmums sākotnēji nodarbojās galvenokārt ar iekšzemes lidojumiem. Bet arī starptautisku reisu netrūka. Tā laika lidmašīnas pārvietojās vidēji ar ātrumu 160 – 180 km/h, un tajās reti kad bija vairāk par 10 pasažieru vietām, toties liela nozīme biznesā bija pasta pārvadājumiem. Pirmajā pastāvēšanas gadā firmas bilance bija 56 268 pārvadāti pasažieri, 258 tonnas kravas un 301 tonna pasta. “Deutsche Luft Hansa AG” veiksmīgi konkurēja ar franču, angļu kompānijām un reizē sadarbojās ar tām, kur tas bija izdevīgi. Pēc Otrā pasaules kara uzņēmumu likvidēja. Tas atsāka darbību tikai 50. gados.

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+