Mobilā versija
+14.3°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Piektdiena, 18. augusts, 2017
18. janvāris, 2017
Drukāt

1927. gada 18. janvārī.

Kolka_baka

Kolkasraga bākas komanda briesmās

Pirms 90 gadiem “Jaunākās Ziņas” par situāciju uz Kolkasraga bākas salas: “Kolkasraga bāka jau vairāk kā mēnesi nošķirta no ārpasaules. Bāka atrodas uz nelielas salas jūrā 5 km attālumā no krasta. Tagad vētras un ledus dēļ bākas darbiniekiem nav iespējams aizsniegt Kolkasraga krastmalu un tie patlaban atrodas apdraudētā stāvoklī. Vienīgā satiksme starp bāku, krastmalu un Rīgu notiek pa telefonu. Bākā patlaban atrodas nošķirti no pasaules 4 cilvēki: 3 sargi un 1 mehāniķis, kuri ziņo, ka viņiem pietrūcis ūdens un pārtikas. Tāpēc Jūrniecības departaments vakar nosūtīja ar tvaikoni “Hidrogrāfs” no Rīgas uz Kolkasraga bāku lielākus pārtikas līdzekļu krājumus un dzeramo ūdeni.” Viļņu un peldošā ledus dēļ laivām un mazākiem kuģiem sasniegt salu nebija iespējams. Lai tiktu malā, bija jāgaida biezas ledus segas parādīšanās. Tā iestājās tikai janvāra beigās. Tomēr arī tad diviem komandas locekļiem gājiens uz malu beidzās ar ielūšanu ap kilometru no krasta. Cilvēkus izglāba ātra vietējo zvejnieku palīdzība.

Pievienot komentāru

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (8)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+