×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
23. novembris, 2017
Drukāt

1927. gada 23. novembrī. Rauts PSRS sūtniecībā (5)

Lorencs

PSRS sūtnis Latvijā 1927. – 1929. gadā Ivans Lorencs.

Pirms 90 gadiem PSRS sūtnis Latvijā Ivans Lorencs rīkoja, tā laika presi citējot, “ļoti plašu rautu, uz kuru bija ieradusies, kā mēdz teikt, visa Rīga”. Pieņemšana notika par godu Latvijas – PSRS tirdzniecības līguma ratifikācijai, kā arī Oktobra apvērsuma 10. gadadienai. Ieradās Marģera Skujenieka valdība pilnā sastāvā, teju visu Saeimas frakciju deputāti, latviešu, vācu un ebreju sabiedrisko organizāciju un preses pārstāvji, kā arī dažādi mākslinieki. Nacionālās operas solists Rūdolfs Bērziņš dziedāja ārijas no operas “Sadko”, krievu tekstu lasot no lapiņas. Uzstājās arī citi tolaik populāri mūziķi. “Aizkulises” atzīmēja, ka honorārus sūtniecība maksājot “karaliskus”. Un kur tad vēl maltīte! “Ēdamistabā lielais galds lūst zem gardāko ēdienu un Kahetijas, Krimas un Kaukāza vīnu smaguma. (..) Viesu šogad daudz mazāk kā pērngad. No ārzemes diplomātiem neviena. Saeima reprezentēta vāji, toties kuplā skaitā ieradušies sociāldemokrāti. Tie šoreiz mielastu godam nopelnījuši, bet savādi, ka Zemnieku savienības dižvīri, kas balsojuši pret tirdzniecības līgumu, pamieloties pie komunistu kaviāra un vīniem ieradušies kuplā skaitā,” rakstīja “aprindu” žurnāls. Kaviārs tika “iznīcināts” vispirms. “Mūsu aristokrātija arī šogad tā metās uz gardiem ēdieniem, ka viens otrs skrēja pie galda un pat grūda savus kolēģus. Bija ko noskatīties. It kā veselu nedēļu nebūtu ēduši. Laipnie nama tēvi laikam par saviem viesiem vēlāk zobojās,” sarkastiski atzīmēja “Aizkulises”. Tās arī ievēroja, ka Lorenca kundze ar latviešu dāmām esot runājusi latviski. Rauts noslēdzās plkst. 2 rītā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. NU NEBIJA TAJĀ LAIKĀ EBREJU SABIEDRISKĀS ORGANIZĀCIJAS.GĻĒVI LIENOT TOMĒR LIETAS VAJAG SAUKT SAVĀ VĀRDĀ.NEVAJAG VILTOT VĒSTURI. TAD RAKSTĪJA ” ŽIDU SABIEDRISKĀS ORGANIZĀCIJAS”!

  2. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

    Haļavšiki- tā ir tāda suga! Viņiem ir pat savi žurnāli- “Kas Jauns” un “Privātā Dzīve”. Tur uz vāka un pirmajās lapās katrā numurā redzam tās nevīstošās blondīnes un nenosakāmas orientācijas “kungus”. Žurnāli (to numuri) mainās, taču mūsu sabiedrības “krējums” (haļavščiki)- ir konstants, ciešs un saliedēts, līdz nāve tos šķirs!

  3. Tādi esam. Balsojiet par ZZS!!!

  4. Man patīk ēst zivju olas un dzert vodku pie Lielās kaimiņzemes vēstnieka.

  5. NU ikurāt kā pagājsgad

Draugiem Facebook Twitter Google+