Mobilā versija
+21.9°C
Vineta, Oļegs
Ceturtdiena, 17. augusts, 2017
24. janvāris, 2017
Drukāt

1927. gada 24. janvārī.

Doma baznīcu sagatavo radio tiešraidēm

Pirms 90 gadiem Māras (Doma) baznīca Rīgā kļuva par pirmo Latvijas dievnamu, kas sagatavots dievkalpojuma tiešraides nodrošināšanai Rīgas radiofonā, tas ir, Latvijas Radio. “Jaunākās Ziņas” šajā sakarā rakstīja: “Ar draudzes padomes piekrišanu Māras baznīca, kā pirmais dievnams Latvijā, pievienota radiofonam. Mikrofoni jau uzstādīti abos sprediķkrēslos, altārī, pie ērģelēm un zvanu telpā.” Jāatzīmē, ka radiostudija tolaik atradās nevis otrpus Doma laukumam, bet gan Aspazijas bulvārī, tagadējās LU Ekonomikas un vadības fakultātes telpās. Īpašā gatavošanās notika par godu 26. janvārī plkst. 11.15 Doma baznīcā gaidāmajam Latvijas starptautiskās “de iure” atzīšanas svinīgajam dievkalpojumam ar augstākās garīdzniecības un valdības vīru līdzdalību. Pirmskara Latvijā diena, kad 1921. gadā Antantes Augstākā padome Parīzē ar vienbalsīgu lēmumu atzina Latviju un Igauniju par starptautisko tiesību subjektiem, tika atzīmēta ar lielu pietāti. Bet pēc pusotra mēneša to pašu radio pieslēgumu baznīcai nācās izmantot vēl viena īpaša notikuma – Valsts prezidenta Jāņa Čakstes bēru ceremonijas – translācijai 1927. gada 17. martā.

Pievienot komentāru

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (7)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varāDarba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+