Mobilā versija
+3.0°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
14. marts, 2012
Drukāt

1932. gada 14. martā

14mar_planieris_2

Pirms 80 gadiem, 1932. gada 14. martā, lidotājs Herberts Cukurs Spilves pļavās izmēģināja pirmo Latvijā būvēto planieri jeb ”bezmotora lidaparātu” C4.

 

”Lai uzvilktu lidaparātu gaisā, to novietoja uz Bolderājas šosejas metrus 80 aiz automobiļa, kuram bija jāizpilda velkoņa loma. Auto ņem strauju startu. Lidaparāts, kas balstās uz vienas slēpes, taisa īsu ieskrējienu un tad jau pēc 25 – 30 metriem lidotājs palaiž trosi vaļā un lidaparāts viegli atdalās no zemes, paceļoties līdz 50 m gaisā,” vēroja ”Jaunākās Ziņas”. Cukurs par lidojumu bija sajūsmā. Lidaparātu darināja Latvijas aviācijas biedrības darbnīcās Nometņu ielā 43 un pa daļām pārveda uz Spilvi.

 

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+