Mobilā versija
+1.6°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
2. augusts, 2012
Drukāt

1932. gada 2. augustā

2augviese_vi_22

Pirms 80 gadiem 1932. gada 2. augustā Jēkabpils cukurfabrikas ierēdņa ģimenē piedzima literatūrzinātniece un rakstniece Saulcerīte Viese.

 

Viņas devums latviešu kultūrvēsturei pirmkārt ir Aspazijas un Raiņa literārās darbības un dzīves pētniecība, kā arī Raiņa un Aspazijas kopoto rakstu kārtošana. Mūža nogalē, skaidrojot savu izvēli, Viese norādīja, ka tādējādi vispirms vēlējusies aizstāvēt Aspaziju, kas padomju laikos sākotnēji tika bargi kritizēta kā “buržuāziska ideāliste”, “nacionāliste” un “dekadente”.

 

Pievienot komentāru

Meja kļūs par pirmo ārvalstu līderi, kas tiksies ar Trampu (1)Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja nākamnedēļ kļūs par pirmo ārvalstu līderi, kas tiksies ar jauno ASV prezidentu Donaldu Trampu pēc viņa inaugurācijas, sestdien paziņoja Baltā nama administrācija.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+