Mobilā versija
Brīdinājums +0.4°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
3. jūlijs, 2012
Drukāt

1932. gada 3. jūlijā

3jun_baka_22

Pirms 80 gadiem, 1932. gada 3. jūlijā, kā vēstīja “Jaunākās Ziņas”, “apgāzta Miķeļbāka”. Proti, demontāžas darbu laikā sagāzts par nedrošu atzītais 1884. gadā no ķieģeļiem mūrētais vecās bākas tornis. Eksperti bija konstatējuši, ka tas savulaik mūrēts pēc principa “jo lētāk, jo labāk” – ar sliktu cementu, no dažādiem ķieģeļiem uz pavirši veidotiem pamatiem.

Demontāžas tehnoloģija paredzēja caurumu kalšanu ap metru biezajā mūrī un malkas kurināšanu caurumos, līdz ķieģeļi no karstuma saira. Darbi ilga nedēļu. Jauno Miķeļbāku uzbūvēja 1934. gadā, taču tā gāja bojā karā. Pašreizējais tornis celts 1957. gadā un ir augstākais visā Baltijas valstu piekrastē.

 

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+