Mobilā versija
+0.8°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
31. augusts, 2012
Drukāt

1932. gada 31. augustā

31aug_dalins_22

Pirms 80 gadiem, 1932. gada 31. augustā, Rīgas stacijā triumfāli tika sagaidīti Losandželosas olimpisko spēļu dalībnieki.

 

Tālā ceļa un grūtās finanšu situācijas dēļ uz ASV bija devušies tikai divi latviešu sportisti – soļotājs Jānis Daliņš un desmitcīņnieks Jānis Dimza –, kā arī LOK priekšsēdētājs Jānis Dikmanis. Daliņš pārveda mājās pirmo olimpisko medaļu Latvijas valsts vēsturē. Viņš 50 kilometru soļojumā bija izcīnījis sudrabu. Arī Dimzam bija izredzes uz medaļu, diemžēl viņš kārtslēkšanas sacensību laikā izmežģīja kāju un izstājās. ”Mūsu sports ar Daliņa un Dimzas panākumiem Losandželosā tagad beidzot guvis pasaules slavu,” ”Jaunākajās Ziņās” uzsvēra Dikmanis.

 

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (2)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+