Mobilā versija
-4.0°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
10. septembris, 2013
Drukāt

1933. gada 10. septembra

10sept_Erio_22

Pirms 80 gadiem, 1933. gada 10. septembra pievakarē, īsā neoficiālā vizītē, vilcienā atgriežoties no sarunām Maskavā, Rīgā ieradās Francijas ekspremjers Eduārs Erio.

 

Ap ietekmīgā politiķa uzturēšanos Latvijā bija sacelta milzu ažiotāža, kaut tajā brīdī viņš nekādu valsts amatu neieņēma. ”Tādu sagaidīšanu un tik lielu interesi Rīgas publika nav nevienam citas valsts pārstāvim parādījusi,” atzīmēja ”Jaunākās Ziņas”. Nākamās dienas rītā Erio Latvijas valdības, Saeimas, diplomātiskā korpusa un citu oficiālu personu klātbūtnē svinīgi atklāja piemiņas plāksni Aristīdam Briānam, kam ir nopelni Latvijas neatkarības atzīšanā ”de jure” 1921. gadā. Bronzas plāksne bija ievietota mūrī ielas malā pie 1. pilsētas slimnīcas. Siena bija pušķota lauru zariem, un pie plāksnes stāvēja Franču liceja audzēkņu godasardze. Tajā pašā ceremonijā daļu K. Valdemāra ielas svinīgi pārsauca A. Briāna vārdā. Erio mājup devās ar nakts vilcienu.

 

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+