Mobilā versija
-2.9°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
11. jūnijs, 2013
Drukāt

1933. gada 11. jūnijā

11jun_Zemenes_22

Pirms 80 gadiem, 1933. gada 11. jūnijā, Dubultos sanāca Jūrmalas saimniecisko organizāciju apspriede, kuras dalībnieki pieņēma rezolūciju, protestējot pret valdības lēmumu atļaut Lietuvas zemeņu importu Latvijā.

 

Ja nu Finanšu ministrija tomēr nenoliegšot zemeņu importu, lai vismaz ievešanas tiesības nododot Jūrmalas saimnieciskajām organizācijām, kas visu peļņu solījās ieguldīt zemeņkopības attīstīšanā Latvijā. Tāpat kā mūsdienās, arī toreiz dienvidu kaimiņu zemeņ­audzētāji tika uzskatīti par lielākajiem konkurentiem, īpaši vasaras sākumā. Kad pirmās Latvijas zemenes tikai parādās tirgū, Lietuvā raža ģeogrāfisku apstākļu dēļ jau ienākusies nedēļu vai divas agrāk. Aicinājumi to bloķēt atskanēja regulāri. ”Vietējā raža pilnīgi var apmierināt vietējā tirgus pieprasījumu,” uzsvēra sanāk­smes dalībnieki ”Jaunākajās Ziņās”. Melluži un Asari jau kopš cara laikiem skaitījās Latvijas zemeņu audzēšanas centrs. To noteica gan augsnes īpašības, gan Rīgas tirgus tuvums un atpūtnieku kāre pēc ogām.

 

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+