Mobilā versija
Brīdinājums +15.1°C
Bērtulis, Boļeslavs
Ceturtdiena, 24. augusts, 2017
18. decembris, 2013
Drukāt

1933. gada 18. decembrī

18dec_dpils_2

Pirms 80 gadiem, 1933. gada 18. decembrī, “Jaunākās Ziņas” vēstīja: “Ziemassvētkiem tuvojoties, Daugavpils sabiedrībai nākas runāt par domstarpībām starp skolu padomēm un katoļu garīdzniecību svētku eglīšu dēļ.

Baznīckungi negrib atļaut katoļticīgiem bērniem apmeklēt skolu eglīti. Arī šogad valsts Daugavpils pamatskolā baznīckungs Juhņēvičs brīdinājis bērnus, lai neviens neuzdrošinās nākt uz skolas eglīti. Neesot brīv katoļiem arī piedalīties eglītes vakara priekšnesumos un dot ziedojumus eglītes sarīkošanai. Nepakļaušanās gadījumā piedraudēts vainīgos izslēgt no ticības mācības stundām.” Līdzīga situācija bija izveidojusies latviešu pamatskolā Ludzā. Tādas domstarpības nenotika pirmo reizi. Daugavpils pamatskolā tobrīd mācījās ap 400 bērnu, no kuriem 40% katoļi, bet pārējie luterāņi, pareizticīgie un vecticībnieki. Ko darīt ar eglīti, domas dalījās pat katoļiem, jo daļai vecāku nekas nebija iebil­stams pret skolas vakaru. Galu galā uz pasākumu Daugavpils skolā neieradās ap 20 bērnu.

Pievienot komentāru

“Lidoja” pa Ventspili: “BMW” vadītājs traucas ar ātrumu 226 km/h (4)Valsts policija (VP) 22.augustā ap plkst. 23:50 Ventspilī, Talsu ielā, apturējusi “BMW 535” transportlīdzekļa vadītāju, kurš atļauto 50 km/h vietā pa pilsētu traucies ar ātrumu 226 km/h, portālu LA.lv informēja VP pārstāve Madara Šeršņova.
Lielā neziņā gaida 2018. gada septembriSkolotājiem ļauj nedaudz ieskatīties jaunajā mācību saturā
Draugiem Facebook Twitter Google+