Mobilā versija
-0.9°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
18. decembris, 2013
Drukāt

1933. gada 18. decembrī

18dec_dpils_2

Pirms 80 gadiem, 1933. gada 18. decembrī, “Jaunākās Ziņas” vēstīja: “Ziemassvētkiem tuvojoties, Daugavpils sabiedrībai nākas runāt par domstarpībām starp skolu padomēm un katoļu garīdzniecību svētku eglīšu dēļ.

Baznīckungi negrib atļaut katoļticīgiem bērniem apmeklēt skolu eglīti. Arī šogad valsts Daugavpils pamatskolā baznīckungs Juhņēvičs brīdinājis bērnus, lai neviens neuzdrošinās nākt uz skolas eglīti. Neesot brīv katoļiem arī piedalīties eglītes vakara priekšnesumos un dot ziedojumus eglītes sarīkošanai. Nepakļaušanās gadījumā piedraudēts vainīgos izslēgt no ticības mācības stundām.” Līdzīga situācija bija izveidojusies latviešu pamatskolā Ludzā. Tādas domstarpības nenotika pirmo reizi. Daugavpils pamatskolā tobrīd mācījās ap 400 bērnu, no kuriem 40% katoļi, bet pārējie luterāņi, pareizticīgie un vecticībnieki. Ko darīt ar eglīti, domas dalījās pat katoļiem, jo daļai vecāku nekas nebija iebil­stams pret skolas vakaru. Galu galā uz pasākumu Daugavpils skolā neieradās ap 20 bērnu.

Pievienot komentāru

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (4)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+