Mobilā versija
+1.1°C
Urzula, Severīns
Piektdiena, 21. oktobris, 2016
18. decembris, 2013
Drukāt

1933. gada 18. decembrī

18dec_dpils_2

Pirms 80 gadiem, 1933. gada 18. decembrī, “Jaunākās Ziņas” vēstīja: “Ziemassvētkiem tuvojoties, Daugavpils sabiedrībai nākas runāt par domstarpībām starp skolu padomēm un katoļu garīdzniecību svētku eglīšu dēļ.

Baznīckungi negrib atļaut katoļticīgiem bērniem apmeklēt skolu eglīti. Arī šogad valsts Daugavpils pamatskolā baznīckungs Juhņēvičs brīdinājis bērnus, lai neviens neuzdrošinās nākt uz skolas eglīti. Neesot brīv katoļiem arī piedalīties eglītes vakara priekšnesumos un dot ziedojumus eglītes sarīkošanai. Nepakļaušanās gadījumā piedraudēts vainīgos izslēgt no ticības mācības stundām.” Līdzīga situācija bija izveidojusies latviešu pamatskolā Ludzā. Tādas domstarpības nenotika pirmo reizi. Daugavpils pamatskolā tobrīd mācījās ap 400 bērnu, no kuriem 40% katoļi, bet pārējie luterāņi, pareizticīgie un vecticībnieki. Ko darīt ar eglīti, domas dalījās pat katoļiem, jo daļai vecāku nekas nebija iebil­stams pret skolas vakaru. Galu galā uz pasākumu Daugavpils skolā neieradās ap 20 bērnu.

Pievienot komentāru

Brīnumains stāsts: Daugavas krastā izskalots pensionārs pēc trim bezcerības dienām sagaida savu glābēju (4)Kāds 85 gadus vecs vīrs pierādījis, ka spēcīga vēlme dzīvot ļauj paveikt brīnumainas lietas. Trīs dienas un divas naktis viņš, spītējot aukstumam, vēries tālumā un cerējis, ka kāds pamanīs viņu un viņa krastā izsviesto laivu, vēstīja LNT raidījums "Degpunktā".
Draugiem Facebook Twitter Google+