Mobilā versija
+1.0°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
19. augusts, 2013
Drukāt

1933. gada 19. augustā

19aug_tornis_22

Pirms 80 gadiem, 1933. gada 19. augustā, laikraksts ”Latvijas Kareivis” vēsta: ”Ar iekšlietu ministrijas tūrisma nodaļas līdzekļiem mērniecības daļa šovasar pārbūvējusi valsts trigonometriskos signālus 270 m augstā Dēliņa kalnā un 129 m augstā Zilā kalnā par ērtiem tūristu skatu torņiem, ierīkojot planku trepes un plašas platformas.

Skatu torņi ir apm. 30 m augsti un izbūvēti vairākos stāvos. Skatu torņu izbūvi tūrisma nodaļa turpinās arī nākotnē.” Pieminētie bija pirmie tūristu vajadzībām domātie skatu torņi Latvijā. Vajadzība pēc tādiem radās līdz ar tūrisma nozares sarosīšanos valstī un dzimtās zemes apceļošanas propagandēšanas sākumiem. Padomju laikā tūristiem domātu skatu torņu būve netika veicināta, tāpēc agrāk celtos pēc to nonākšanas bīstamā tehniskā stāvoklī vienkārši nojauca. Dēliņkalna torņa vietā 60. gados uzslēja metāla triangulācijas torni.

 

Pievienot komentāru

Čehijas rūpnīcā nogranduši vairāki sprādzieniSprādzienos mašīnbūves rūpnīcā Čehijā ceturtdien ievainoti 19 cilvēki, no kuriem trīs ir kritiskā stāvoklī, paziņojušas amatpersonas.
Draugiem Facebook Twitter Google+