Mobilā versija
+1.7°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
19. februāris, 2013
Drukāt

1933. gada 19. februārī

19feb_rezekne_22

Pirms 80 gadiem, 1933. gada 19. februārī, Rēzeknē Latgales tautas pilī sanāca Latgales progresīvo zemnieku jeb “progresistu” kongress.

 

Tajā notiekošais ļoti atgādināja mūsdienas. Uzstājās Saeimas deputāts Jezups Trasuns, kurš paziņoja, ka “Latgales saimniecība līdz šim apieta – tā nesaņem no valsts budžeta to, kas tai pēc taisnības pienākas”. Kongress noslēdzās ar vairākām rezolūcijām, kas pieprasīja, piemēram, celt Rēzeknē cukurfabriku “un citus Latgalei piemērotus uzņēmumus”, garantēt Latgalei 25% valsts budžeta, zemes reformas ietvaros dot tiesības latgaliešiem iegūt zemi Kurzemē un Vidzemē, paplašināt pagastu un apriņķu pašvaldību pilnvaras, izstrādāt saimniecības plānu Latgalei nākamajiem trim gadiem. “Progresistu” kongresā bija ielavījušies arī divi komunisti, kas mēģināja uzstāties ar pretvalstiskām runām, taču “viņus izraidīja un nodeva policijai”.

 

Pievienot komentāru

Zviedrijā atklās pasaulē pirmo ledus viesnīcu, kas darbosies visu gaduZviedrijā decembra vidū plānots atklāt pasaulē pirmo no ledus veidoto viesnīcu, kas darbosies visu gadu.
Draugiem Facebook Twitter Google+