Mobilā versija
+1.6°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
2. augusts, 2013
Drukāt

1933. gada 2. augustā

2aug_belomorkanal_22

Pirms 80 gadiem, 1933. gada 2. augustā, PSRS tika atklāts Staļina vārdā nosauktais Baltās – Baltijas jūras kanāls – pirmā gulaga ieslodzīto spēkiem celtā lielbūve, kas piešķir tai simbolisku nozīmi, ja runā par padomju soda nometņu sistēmu un tās ieslodzīto kā vergu izmantošanu.

No aptuveni 126 tūkstošiem būvē iesaistīto ieslodzīto, 12 tūkstoši celtniecības laikā gāja bojā. Toties 227 km garais kanāls tika pabeigts rekordīsā laikā – to sāka būvēt 1931. gadā. Baltās – Baltijas jūras kanāla būvei sadzītie ieslodzītie tika saukti par ”заключённый каналоармеец” (”ieslodzītais kanālarmietis”). Krievu valodā to apzīmēja ar abreviatūru z/k, no kurienes arī PSRS cēlies paradums sarunvalodā cietumniekus saukt par ”zekiem”.

 

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+