Mobilā versija
+3.3°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Trešdiena, 26. aprīlis, 2017
23. aprīlis, 2013
Drukāt

1933. gada 23. aprīlī

23apr_Rundale_23

Pirms 80 gadiem, 1933. gada 23. aprīlī, Rundāles pils pārgāja Latvijas Izglītības ministrijas īpašumā, kas iezīmēja ēkas kā arhitektūras pieminekļa apzināšanu un pakāpenisko atdzimšanu.

 

Pirmajā pasaules karā un bermontiādes laikā izpostītā, bez saimnieka palikusī pils 1923. gadā daļēji tika atvēlēta skolas vajadzībām, bet daļā iemitinājās Kara invalīdu savienības kolonija. Bojāejas procesu gan tas apturēt nevarēja, un 1933. gada 9. maijā avīze “Pēdējā Brīdī” konstatēja: “Agrākie pils nomnieki – kara invalīdi – pili stipri nolaiduši un sabojājuši vairākas telpas. Tagad jau uzsākti pils remonta darbi.” Rundāli īpašā braucienā pa Zemgali apmeklēja valdības locekļi, kas nolēma, ka pils reprezentācijas telpas jāatjauno agrākajā spožumā. Bija domāts, ka centrālajā pils daļā būs Valsts prezidenta vasaras rezidence. Kalpotāju spārnā – pamatskola, bet pārējā daļā – muzejs ar hercoga Jēkaba laikmeta ekspozīciju. Šiem plāniem līdzekļu trūkuma dēļ nebija lemts īstenoties.

 

Pievienot komentāru

Uzlec Makrona zvaigzne (4)Franču balsojums aizslauka tradicionālās partijas
Baltijas valstu gaisa telpā notiek NATO mācības (1)Baltijas valstu gaisa telpā otrdien un trešdien notiek NATO gaisa spēku mācības "Ramstein Alloy 4", informēja Lietuvas Aizsardzības ministrija.
Draugiem Facebook Twitter Google+