Mobilā versija
+3.3°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
23. maijs, 2013
Drukāt

1933. gada 23. maijā

23maijs_Eksamens_22

Pirms 80 gadiem, 1933. gada 23. maijā, laikraksts “Jaunākās Ziņas” sniedza jauniešiem padomus, kas būtu un kas nebūtu jādara pirms eksāmenu likšanas:

 

“Gatavojoties pārbaudījumiem, nav jāaizmirst, ka kārtīgs miegs, normāla barība un pietiekoši daudz kustību svaigā gaisā daudz vairāk nodrošina sekmes nekā steigā un ar pārspīlētiem spēkiem sakamptas zināšanas. Negulēta nakts pirms eksāmeniem nozīmē pa pusei nodrošinātu izgāšanos. Jāvairās arī no pārmērīgiem kairinājumiem, kaut arī tik nevainīgiem kā saule un ilga uzturēšanās āra gaisā, ja organisms ziemas mēnešos no tiem atradinājies. Eksāmenos pilnīgi attaisnojas modernais lozungs “Uzvar tas, kam stiprāki nervi”. (..) Kas attiecas uz bailēm no nepatīkamām izkrišanas sekām, tad te visvairāk eksaminējamajiem var palīdzēt vecāki un tuvinieki, paskaidrojot, ka neveiksmes gadījumā ir vēl tik daudz citu iespējamību vai nu atgūt zaudēto, vai sasniegt cerēto.”

 

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+