Mobilā versija
-0.7°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
23. septembris, 2013
Drukāt

1933. gada 24. septembrī

24sept_zoo_POL2

Pirms 80 gadiem, 1933. gada 24. septembrī, pēc Pirmā pasaules kara izsauktā pārtraukuma no jauna darbu uzsāka Rīgas Zooloģiskais dārzs. Viens no pirmajiem dzīvniekiem tajā bija Latvijas Valsts prezidenta Alberta Kvieša dāvinātais lūsis Incis no Alūksnes virsmežniecības.

Atjaunotais Zooloģiskais dārzs daļēji izmantoja vecās dzīvnieku mītnes, daļēji iekārtoja jaunas, turklāt nācās pārvarēt iebildes, ka dārza atgriešanās traucēšot bērnu vasaras nometnei, kura zoo teritoriju aizņēma piespiedu pauzes laikā. Dārzs tika atjaunots, pateicoties kopīgiem Izglītības un Zemkopības ministriju un Rīgas pašvaldības pūliņiem “kultūras pacelšanas” vārdā. Dzīvnieku kolekcija gan sākumā nebija bagāta, jo demonstrēja gandrīz tikai Latvijā sastopamo faunu – stirnas, mežacūkas, lūšus, caunas, lapsas un dažādus putnus. Uz šī fona absolūtais skatītāju favorīts bija pērtiķis. Publikas interese par atjaunoto Zooloģisko dārzu bija milzīga. Ieejas maksa 1933. gadā – 20 santīmi pieaugušajiem, 10 santīmi bērniem.

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+