Mobilā versija
+4.3°C
Gunta, Ginta, Gunda
Otrdiena, 28. marts, 2017
27. novembris, 2013
Drukāt

1933. gada 27. novembrī (2)

27nov_Kraft_2

Pirms 80 gadiem, 1933. gada 27. novembrī, nacistiskajā Vācijā kā strādnieku atpūtas  organizēšanas struktūras “Kraft durch Freude” apakšnodaļu dibināja “Darba skaistuma pārvaldi” (“Amt für Schönheit der Arbeit”).

Šo īpatnējo veidojumu vēsturnieki piesauc, kad ir runa par izsmalcinātiem veidiem, kā nacisti kontrolēja vācu strādniecības masas un noskaņoja tās par labu režīmam. “Darba skaistuma pārvalde” organizēja bibliotēkas un sporta laukumus uzņēmumos, ik gadu īstenoja tematiskas darba apstākļu uzlabošanas kampaņas. Piemēram, “Labs apgaismojums, labs darbs”, “Tīrs cilvēks tīrā uzņēmumā”. 1939. gadā tā nodarbojās ar fabriku ēdnīcu iekārtošanu. Mērķis bija ne tikai izrādīt rūpes par strādājošajiem. Vienlaikus cilvēki tā pēc iespējas vairāk tika turēti vienkopus, “kolektīvā” un tos varēja viegli kontrolēt. Otrkārt, ēdnīcu sistēma ļāva normēt pārtikas patēriņu, kas reihā, karam sākoties, bija ļoti aktuāli.

Pievienot komentāru

ES aicina Krieviju nekavējoties atbrīvot aizturētos protestētājus (2)Eiropas Savienība (ES) pirmdien aicinājusi Krieviju nekavējoties atbrīvot protestos pret korupciju svētdien aizturētos demonstrantus.
Draugiem Facebook Twitter Google+