Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis
Ceturtdiena, 29. jūnijs, 2017
28. jūnijs, 2013
Drukāt

1933. gada 28. jūnijā

28jun_Brigadere_22

Pirms 80 gadiem, 1933. gada 28. jūnijā, Rīgā notika tautā iemīļotās rakstnieces un dramaturģes Annas Brigaderes bēres. ”Latviskā gara paudēja”, tā toreiz rakstīja avīzēs, bija mirusi 25. jūnijā Tērvetes ”Sprīdīšos”.

 

Atvadīšanās no pasaku lugu ”Sprīdītis”, “Maija un Paija”, “Lolitas brīnumputns” un triloģijas “Dievs, daba, darbs” autores notika gan Kalnamuižas baznīcā, gan Jelgavā, cauri kurai ceļā uz Rīgu izbrauca katafalks. Daudzviet stāvēja pavadītāji, kas meta uz ceļa ziedus. Rīgā ceremonija sākās ar dievkalpojumu Doma baznīcā, un tad, lietum līstot, notika gājiens uz Meža kapiem. Bēru ceremoniju tiešraidē pārraidīja Rīgas radio. Atvadīties kapos bija atnākuši tūkstošiem ļaužu, viss latviešu inteliģences zieds. Tā laika sabiedrībā gan daudzi brīnījās, kāpēc bēres notikušas uz valsts rēķina, jo Brigadere taču esot saņēmusi lielus honorārus, valsts pensiju un vēl bijusi ”Valtera un Rapas” akciju īpašniece…

 

Pievienot komentāru

Itālija draud vairs neuzņemt nelegālos migrantus (1)Ārvalstu kuģi, kuros tiek vesti jūrā uzņemtie nelegālie imigranti, Itālijas ostās netiks uzņemti, ja vien citas Eiropas Savienības (ES) valstis neuzņemsies lielāku atbildības slogu imigrācijas krīzes risināšanā, trešdien pavēstīja augsta ranga informācijas avots valdībā.
Ķīnas karakuģi uz Baltijas jūruPlānotā Ķīnas karakuģu piedalīšanās jūlija nogalē Baltijas jūrā gaidāmajos manevros kopā ar Krieviju var pastiprināt spriedzi reģionā, uzskata Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs.
Draugiem Facebook Twitter Google+