Mobilā versija
-4.0°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
30. janvāris, 2013
Drukāt

1933. gada 30. janvārī

30janv_hitlers_22

Pirms 80 gadiem, 1933. gada 30. janvārī, Vācijas kanclers Pauls fon Hindenburgs politisko juku apstākļos valsts valdības sastādīšanu uzticēja Nacionālsociālistiskās vācu strādnieku partijas līderim Ādolfam Hitleram.

 

Tas bija pārsteigums visai Eiropai, pat pašai Vācijai. ”Jaunāko Ziņu” korespondents Berlīnē novēroja, ka, lasot jaunās valdības sastāvu, berlīniešu sejās ”parādījās smaidi, atskanēja zobgalīgas piezīmes”. Valdīja uzskats, ka pilsoniskie vācu politiķi neļaus Hitleram nodibināt diktatūru. Britu prese rakstīja: ”Valsts kanclers Hitlers stipri atšķirsies no aģitatora Hitlera.” Francijas avīzes satraucās, ka Vācijā pavērtas durvis politiskajam avantūrismam.

Arī Latvijā ziņa tika uzņemta negatīvi. “Jaunāko Ziņu” korespondents atzinās, ka vakarā, raugoties nacionālsociālistu triumfa manifestācijā Berlīnes centrā, viņam kļuvis baisi, jo tajā izpaudusies “neiecietība un asinskāre”.

 

 

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+