Mobilā versija
Brīdinājums +2.3°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
4. marts, 2013
Drukāt

1933. gada 4. martā

4marts_veletaji_22

Pirms 80 gadiem, 1933. gada 4. martā, kā ziņoja Latvijas prese, vairāk nekā 300 Latvijā, Igaunijā un Somijā dzīvojošo Vācijas pavalstnieku speciālvilcienā plkst. 8.50 devās no Rīgas stacijas uz Tilzīti Austrumprūsijā, lai piedalītos savas valsts parlamenta Reihstāga vēlēšanās.

 

Tā laika likumdošana neparedzēja balsošanu vēstniecībās. “Lepna publika. Dāmas zvērādu kažokos, daudzi no kungiem īpatnējos zaļos vācu “oberģēģeru” tērpos. Sasveicinoties vairums pēc hitleriešu paraduma paceļ labo roku…” vēroja “Jaunākās Ziņas”. Arī daudzi pavadītāji atsveicinājušies pa nacistu modei. Tomēr, kad korespondents jautāja, vai tad visi esot Hitlera piekritēji, atbildes bija noraidošas. Ceļš no Rīgas uz Tilzīti un atpakaļ maksāja 16 latus. Vācieši apgalvoja, ka to sedzot paši, taču Latvijas presei bija aizdomas, ka finansētāji meklējami nacionālsociālistu aprindās. Nacisti 5. marta vēlēšanās patiešām uzvarēja, saņemot 43,9% balsu.

 

 

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+