Mobilā versija
+7.3°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
6. novembris, 2013
Drukāt

1933. gada 6. novembrī

6nov_King Kong_2

Pirms 80 gadiem, 1933. gada 6. novembrī, Rīgas smalkākajā kinoteātrī, kas šogad atzīmē 90 gadu jubileju, – ”Spledid palace” –, notika sensacionālas filmas pirmizrāde.

Latviešu skatītāju vērtējumam tika nodota ”visgrandiozākā skaņufilma pēdējos gados” ”King Kong”. Tā bija kinematogrāfijas vēsturē pirmā filma ar vēlāk daudzkārt apspēlēto fantastisko stāstu par gigantisko gorillu un viņa posta darbiem lielpilsētā. Holivudas grāvēja autors bija Meriens Kupers. Afiša vēstīja, ka filma esot uzņemta pēc Edgara Vollesa, slavenā lubeņu autora, darba motīviem, kas gan nebija īsti tiesa. ”Visdīvainākais nostāsts, kāds jebkad dzimis cilvēka smadzenēs, pārspēj ikkatru iedomu, uztrauc vairāk nekā vismežonīgākā izdoma. ”King Kong” – filma, kāda vēl nav bijusi. ”King Kong” – filma, kurai nav līdzīgas. ”King Kong” – filma, kurai līdzīgu vēl ilgi neredzēs uz ekrāna. Neviena filma pasaulē neslēpj sevī tik daudz dramatiska spraiguma, tik daudz aizraujošas darbības kā ”King Kong”,” sauca reklāmas.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteni (1)Kāda veida noziedzīgus nodarījumus un cik bieži izdara psihiski slimas personas, nezina pat atbildīgās amatpersonas.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (27)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+