Mobilā versija
-1.1°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
7. marts, 2013
Drukāt

1933. gada 7. martā

7marts_monopols_22

Pirms 80 gadiem, 1933. gada 7. martā, no gadījuma darbiem pārtiekošais Čārlzs Darovs ASV pilsētā Atlantiksitijā demonstrēja vēlāk visā pasaulē ārkārtīgu popularitāti ieguvušo galda spēli “Monopols”.

 

Pirms pasaules ekonomiskās krīzes Darovs pārdeva apkures iekārtas, taču 1929. gada Lielā depresija stabilo dzīvi sagrāva, liekot nodarboties pat ar svešu suņu staidzināšanu. Darovu gan neuzskata par “Monopola” idejas autoru, jo viņš ar savas sievas un dēla līdzdalību faktiski pārtaisīja un vienkāršoja jau cita autora izstrādātu spēli “The Landlord’s Game”, kur notika tirgošanās ar zemes īpašumiem. Tā dažādu iemeslu dēļ plašā apritē nebija iegājusi. Jaunajā spēlē izmantoja Atlantiksitijas ielu nosaukumus, ieviesa dzelzceļu, ūdens un elektroapgādes kvadrātus ar pazīstamajām piktogrammām. “Monopols” Darovu padarīja par miljonāru, kaut sākumā potenciālie ražotāji apgalvoja, ka spēle esot par garu un sarežģītu.

 

Pievienot komentāru

Čehijas rūpnīcā nogranduši vairāki sprādzieniSprādzienos mašīnbūves rūpnīcā Čehijā ceturtdien ievainoti 19 cilvēki, no kuriem trīs ir kritiskā stāvoklī, paziņojušas amatpersonas.
Draugiem Facebook Twitter Google+