Mobilā versija
Brīdinājums +1.6°C
Antonija, Anta, Dzirkstīte
Trešdiena, 7. decembris, 2016
7. oktobris, 2013
Drukāt

1933. gada 7. oktobrī

Kādu laiku tika diskutēts, vai izdevīgāk trešo fabriku būvēt Liepājā vai Skrundā. Pēdējā bija tuvāk zemniekiem, taču priekšroku tomēr deva Liepājai, jo ražotnei varēja piemērot pamestās Karostas kuģu būvētavas ēkas, līdzās atradās kanāls un arī dzelzceļa pievads jau bija gatavs. Atklāšanas dienā svētku viesus, tajā skaitā finanšu ministru Jāni Annusu, uz fabriku speciālvilcienā atvizināja no Liepājas stacijas.

Par goda maltīti atbildīgie bija Liepājas aizsargi – tie pacienājuši viesus ar tēju un maizītēm. 1938./1939. gada sezonā Liepājas fabrika spēja pārstrādāt diennaktī 1186 tonnas cukurbiešu, gan atpaliekot no jaudīgākās Jelgavas cukurfabrikas. Cukura ražotni Liepājā slēdza 2006. gadā, bet fabrikas galveno korpusu nojauca 2008. gadā, līdzīgi kā Jelgavas cukurfabrikas ēku.

Pievienot komentāru

Aplamie apgalvojumi. Pēc intervijas ar Fātimu teoloģe par sievietes lomu islāmā (3)Pēc “LA” publicētās intervijas ar Līgu Fātimu Legzdiņu un “Latviešu mentalitāte sasaucas ar islāmu, prāto konvertīte Līga Fātima” lasītāji uzdeva jautājumus, vai
Draugiem Facebook Twitter Google+