Mobilā versija
-2.0°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
7. oktobris, 2013
Drukāt

1933. gada 7. oktobrī

Kādu laiku tika diskutēts, vai izdevīgāk trešo fabriku būvēt Liepājā vai Skrundā. Pēdējā bija tuvāk zemniekiem, taču priekšroku tomēr deva Liepājai, jo ražotnei varēja piemērot pamestās Karostas kuģu būvētavas ēkas, līdzās atradās kanāls un arī dzelzceļa pievads jau bija gatavs. Atklāšanas dienā svētku viesus, tajā skaitā finanšu ministru Jāni Annusu, uz fabriku speciālvilcienā atvizināja no Liepājas stacijas.

Par goda maltīti atbildīgie bija Liepājas aizsargi – tie pacienājuši viesus ar tēju un maizītēm. 1938./1939. gada sezonā Liepājas fabrika spēja pārstrādāt diennaktī 1186 tonnas cukurbiešu, gan atpaliekot no jaudīgākās Jelgavas cukurfabrikas. Cukura ražotni Liepājā slēdza 2006. gadā, bet fabrikas galveno korpusu nojauca 2008. gadā, līdzīgi kā Jelgavas cukurfabrikas ēku.

Pievienot komentāru

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (2)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+