Mobilā versija
+4.1°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
15. septembris, 2014
Drukāt

1934. gada 15. septembrī

Foto - LETAFoto - LETA

Pirms 80 gadiem, 1934. gada 15. septembrī, Rēzeknes novada Ružinas pagasta Odumānu sādžā piedzima ievērojamais Latvijas padomju perioda gleznotājs un ilustrators Jāzeps Pīgoznis. 60. – 80. gados augušie atcerēsies, ka apdāvinātā un daudzpusīgā mākslinieka zīmējumi jo bieži bija sastopami periodikā un grāmatās, īpaši bērnu literatūrā un folkloras izdevumos.

Glezniecībā Pīgoznis bija iecienījis mazpilsētu ainas un Latvijas dabas skatus. Kā mācībspēks darbojās Latvijas Mākslas akadēmijā, vadīja Latvijas Mākslinieku savienības valdes gleznotāju sekciju. Par nopelniem profesoram 2011. gadā tika piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis. Mākslas vēsturnieki un kritiķi atzīmē viņa darbu harmoniskumu, dabiskumu un “latvisko mentalitāti”. Pīgoznis uzskatīja, ka gleznās redzamajam nav obligāti jābūt “kā dabā”, jo māksliniekam ir tiesības rotaļāties un svarīgākais, vai gleznā attēlotais dabā vispār iespējams.

Pievienot komentāru

Rietumu sabiedrībās populisma sezona, notikušo Itālijā komentē eksperts (1)Pašlaik nevajadzētu pārspīlēt ar prognozēm par Itālijā notikušā referenduma sekām, jo Rietumu sabiedrības ir nonākušas “salīdzinoši lielā populisma sezonā”.
Pārsteigums! Taksometrā atrod "Kinder Surprise" olu ar narkotikāmRīgas Pašvaldības policijas (RPP) darbinieki taksometrā pie taksista un trim pasažieriem atradusi "Kinder Surprise" olu ar narkotikām.
Draugiem Facebook Twitter Google+