Mobilā versija
+3.7°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
15. septembris, 2014
Drukāt

1934. gada 15. septembrī

Foto - LETAFoto - LETA

Pirms 80 gadiem, 1934. gada 15. septembrī, Rēzeknes novada Ružinas pagasta Odumānu sādžā piedzima ievērojamais Latvijas padomju perioda gleznotājs un ilustrators Jāzeps Pīgoznis. 60. – 80. gados augušie atcerēsies, ka apdāvinātā un daudzpusīgā mākslinieka zīmējumi jo bieži bija sastopami periodikā un grāmatās, īpaši bērnu literatūrā un folkloras izdevumos.

Glezniecībā Pīgoznis bija iecienījis mazpilsētu ainas un Latvijas dabas skatus. Kā mācībspēks darbojās Latvijas Mākslas akadēmijā, vadīja Latvijas Mākslinieku savienības valdes gleznotāju sekciju. Par nopelniem profesoram 2011. gadā tika piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis. Mākslas vēsturnieki un kritiķi atzīmē viņa darbu harmoniskumu, dabiskumu un “latvisko mentalitāti”. Pīgoznis uzskatīja, ka gleznās redzamajam nav obligāti jābūt “kā dabā”, jo māksliniekam ir tiesības rotaļāties un svarīgākais, vai gleznā attēlotais dabā vispār iespējams.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (25)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (24)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+