Mobilā versija
+4.2°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
17. janvāris, 2014
Drukāt

1934. gada 17. janvārī

17_janv_Fricis_Menders_2

Pirms 80 gadiem, 1934. gada 17. janvārī, Saeimas publisko tiesību komisijā lēma par izmaiņām Sa­tversmē attiecībā uz Saeimas atlaišanas nosacījumiem.

Sociāldemokrāts Fricis Menders (1885 – 1971) aizstāvēja viedokli, ka parlamenta atlaišanu var rosināt ne tikai Valsts prezidents, bet arī viena divdesmitā daļa vēlētāju, un Saeimu var uzskatīt par atlaistu, ja referendumā piedalītos vismaz puse vēlētāju un vairākums nobalsotu par atlaišanu. Jaunas vēlēšanas būtu jārīko divus mēnešus pēc Saeimas atlaišanas. ”Ja saka, ka tagad nav kontroles pār Saeimas darbību, tad ar jauno pantu tāda kontrole būtu ieviesta. Ar tādas kontroles trūkumu arī grib motivēt vajadzību dot Valsts prezidentam tiesību atlaist Saeimu,” skaidroja Menders. Klātesošajiem nekādas būtiskas iebildes neradās, vienīgi komisijas priekšsēdētājs Marģers Skujiņš ierosināja, lai Saeimas atlaišanu varētu rosināt nevis divdesmitā, bet ne mazāk kā desmitā daļa vēlētāju. Tādā redakcijā šis Satversmes pants komisijā arī tika nobalsots.

Pievienot komentāru

TV3: Juta Strīķe piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas pasākumā (19)Bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbiniece Juta Strīķe sestdien piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas (JKP) rīkotajā pasākumā Ķekavā, vēsta TV3 Ziņas.
Armijas hidrotērpu iegādes dīvainības (7)Kādam uzņēmumam, kas piedalījās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) izsludinātajā sauso hidrotērpu iepirkumā, ir nācies apstrīdēt to tiesā, jo izrādījies, ka uzvarējušā pretendenta piedāvātie hidrotērpi neatbilst iepirkuma nolikuma prasībām.
Draugiem Facebook Twitter Google+