Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
17. jūlijs, 2014
Drukāt

1934. gada 17. jūlijā

17jul_Dzimstiba_2

Pirms 80 gadiem, 1934. gada 17. jūlijā, ekonomists Alfrēds Ceihners “Jaunāko Ziņu” ievadrakstā: “Latvija ar saviem 30 cilvēkiem uz 1 km2 arvien vēl ir viena no retāk apdzīvotām valstīm Eiropā.

Bet dažreiz valstij ir neizdevīgi un pat bīstami būt reti apdzīvotai zemei attiecībā pret citām biežāki apdzīvotām kaimiņvalstīm.” Tautas skaitīšanas rezultātu analīze liecināja – kaut arī Latvijā tolaik saglabājās minimāls dabiskais pieaugums (1933. gadā uz 1000 iedzīvotājiem dzimstība pārsniedza mirstību par 3,7 cilvēkiem), tā rādītāji strauji samazinājās. Turklāt izrādījās, ka latviešiem dzimstība ir mazāka par cittautiešiem. Pieaugums notika uz Latgales krievu rēķina. “Latvija lēnām paliek mazāk latviska un vairāk nelatviska un “latgaliska”,” tā Ceihners. Rīgas pilsētas statistiķis Ernsts Bulmerinks tad lēsa, ka 1950. gadā Latvijas iedzīvotāju skaits sasniegšot maksimumu – 1,958 miljonus, bet sekošot kritums līdz 1,550 miljoniem 2000. gadā.

Pievienot komentāru

Pasniegtas Baltijas Asamblejas balvasProfesore Maija Dambrova no Latvijas ceturtdien, 27.oktobrī, svinīgā ceremonijā kultūras pilī Ziemeļblāzma saņēma Baltijas Asamblejas (BA) balvu zinātnē, kas piešķirta par zinātnisko darbu enerģijas metabolisma jomā, kā arī ieguldījumu preparāta "Mildronāts" darbības mehānismu izpētē.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+