Mobilā versija
-2.9°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
19. maijs, 2014
Drukāt

1934. gada 19. maijā

Ulmanis2

Pirms 80 gadiem, 1934. gada 19. maijā, Latvijas laikraksti informēja lasītājus par iepriekšējās dienas vakarā Ministru prezidenta Kārļa Ulmaņa sacīto runu Rīgas radiofonā, kurā tas četras dienas pēc apvērsuma programmatiski izklāstīja savus uzskatus par notikušo un tālāko valsts attīstību.

Cita starpā Ulmanis uzsvēra, ka apvērsuma organizatori nav “reakcionāri”, kā tos daži dēvējot, taču nesolīja tautai arī vieglus laikus: “Ja mēs turpmāk piedzīvosim grūtības un mums ne vienmēr būs viegli tās pārvarēt, tad atbildība būs visa pie mums pašiem. Mūsu ir visa atbildība. Mēs esam kungi paši savā dzimtā zemē un nesam arī visu atbildību paši. Tas ir, ne mēs – valdība, ne mēs atsevišķi darbinieki, bet mēs visa tauta.” Minētajā runā Ulmanis tāpat solīja: “Valdība nekavējoties stāsies pie Sa­tversmes reformas sagatavošanas, jo viņa saprot tautas gribu šajā virzienā.” Diemžēl Satversmes reforma līdz 1940. gadam tā arī netika realizēta.

Pievienot komentāru

Bēgļu aizmukšana nostādījusi Latviju ne īpaši glaimojošā situācijā (20)Bēgļu aizbraukšana no Latvijas ir nostādījusi mūsu valsti ne īpaši glaimojošā situācijā, turklāt tā ir arī indikācija, ka solidaritāte patvēruma meklētāju uzņemšanā
"Jā, jā, jā, kļūdījāmies!" Auto žurnālists Pauls Timrots par "Zebras" traci (2)“Jā, jā, jā, kļūdījāmies! Esam gatavi saņemt līgumā noteikto sodu par pērnā gada sižetiem, kas tapa sadarbībā ar Rīgas domes Satiksmes departamentu.
Draugiem Facebook Twitter Google+