Mobilā versija
+3.7°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
2. jūnijs, 2014
Drukāt

1934. gada 2. jūnijā

2jun_Nometne_2

Pirms 80 gadiem, 1934. gada 2. jūnijā, ”Kurzemes Vārds” vēstīja, ka Liepājā pienākuši pirmie trīs vagoni ar Rīgā pēc 15. maija apvērsuma apcietinātajiem 140 sociāldemokrātiem un komunistiem, tajā skaitā Saeimas deputātiem un pilsētas valdes locekļiem.

Apcietināto vagonus Rīgas policistu uzraudzībā pa taisno novadīja uz bijušajām karantīnas barakām Karostā, kur bija iekārtota apvērsumam potenciāli naidīgo personu koncentrācijas nometne. ”Kara ostā nometinātiem ierīkotas itin ērtas telpas. Nometni no visām pusēm iežogo dzeloņdrāšu žogs. Nometnes iemītniekiem jāpadodas stingrai nometnes disciplīnai,” tā laikraksts. Pirmais ešelons Liepājā bija pienācis 31. maijā, bet jūnija sākumā apcietināto pārsūtīšana uz nometni turpinājās. Kopumā internēja ap 400 kreisi noskaņotu politiķu, zinātnieku un citu inteliģentu. Barošana notika pēc armijas normām, režīms bija visai brīvs un spaidu darbi, atskaitot teritorijas uzkopšanu un virtuves dežūras, praktizēti netika. Internētie nometnē pavadīja dažus mēnešus. Vairākumu līdz gada beigām atbrīvoja. 1935. gada aprīlī Liepājas nometni slēdza.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (25)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (24)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+