Mobilā versija
Brīdinājums +8.6°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
2. oktobris, 2014
Drukāt

1934. gada 2. oktobrī. (1)

2okt_Aspazija_2

Pirms 80 gadiem, 1934. gada 2. oktobrī, prese Latvijā ziņoja par iepriekšējā dienā miertiesā Rīgā notikušo dzejnieces Aspazijas ”piekaušanas” lietas izskatīšanu.

Proti, 16. jūlijā, būdama liela kustoņu, sevišķi kaķu, mīlētāja, Aspazija kopā ar kādu paziņu bija ieradusies Zigrīdas Pētersones vadītajā dzīvnieku aizsardzības biedrības ”lopu pa­tversmē” Ormaņu ielā. Dzejniece bija atnesusi barību kustoņiem, bet, tā kā viņai ar patversmes pārvaldnieci jau agrāk bija konflikti slikto dzīvnieku turēšanas apstākļu dēļ, līdzi gājienā bija paņemts arī policijas kārtībnieks. Vizītes sākumā patversmē bija tikai kopēja. Tad ieradās Pētersone. ”Jaunākās Ziņas” rakstīja: ”Tā sākusi kliegt un lamāties: ”Ārā! Ārā no manas patversmes, nolādētā maita! Zagle!” Ar ādas pātagu, kurai galā bija dzelzs riņķis, iesitusi Aspazijai pa plecu un iesviedusi sejā skārda bļodu. Kā uz pleca, tā sejā radušies lieli zilumi.” Aspazija tiesā zilumus pāridarītājai piedeva, tomēr par dzejnieces apvainošanu Pētersonei vienalga piesprieda septiņu dienu arestu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vēl muļķīgāku jubileju nebija iespējams atrast?

Pasniegtas Baltijas Asamblejas balvasProfesore Maija Dambrova no Latvijas ceturtdien, 27.oktobrī, svinīgā ceremonijā kultūras pilī Ziemeļblāzma saņēma Baltijas Asamblejas (BA) balvu zinātnē, kas piešķirta par zinātnisko darbu enerģijas metabolisma jomā, kā arī ieguldījumu preparāta "Mildronāts" darbības mehānismu izpētē.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+