Mobilā versija
+4.1°C
Zane, Zuzanna
Svētdiena, 19. februāris, 2017
2. oktobris, 2014
Drukāt

1934. gada 2. oktobrī. (1)

2okt_Aspazija_2

Pirms 80 gadiem, 1934. gada 2. oktobrī, prese Latvijā ziņoja par iepriekšējā dienā miertiesā Rīgā notikušo dzejnieces Aspazijas ”piekaušanas” lietas izskatīšanu.

Proti, 16. jūlijā, būdama liela kustoņu, sevišķi kaķu, mīlētāja, Aspazija kopā ar kādu paziņu bija ieradusies Zigrīdas Pētersones vadītajā dzīvnieku aizsardzības biedrības ”lopu pa­tversmē” Ormaņu ielā. Dzejniece bija atnesusi barību kustoņiem, bet, tā kā viņai ar patversmes pārvaldnieci jau agrāk bija konflikti slikto dzīvnieku turēšanas apstākļu dēļ, līdzi gājienā bija paņemts arī policijas kārtībnieks. Vizītes sākumā patversmē bija tikai kopēja. Tad ieradās Pētersone. ”Jaunākās Ziņas” rakstīja: ”Tā sākusi kliegt un lamāties: ”Ārā! Ārā no manas patversmes, nolādētā maita! Zagle!” Ar ādas pātagu, kurai galā bija dzelzs riņķis, iesitusi Aspazijai pa plecu un iesviedusi sejā skārda bļodu. Kā uz pleca, tā sejā radušies lieli zilumi.” Aspazija tiesā zilumus pāridarītājai piedeva, tomēr par dzejnieces apvainošanu Pētersonei vienalga piesprieda septiņu dienu arestu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vēl muļķīgāku jubileju nebija iespējams atrast?

TV3: Juta Strīķe piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas pasākumā (8)Bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbiniece Juta Strīķe sestdien piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas (JKP) rīkotajā pasākumā Ķekavā, vēsta TV3 Ziņas.
Armijas hidrotērpu iegādes dīvainības (5)Kādam uzņēmumam, kas piedalījās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) izsludinātajā sauso hidrotērpu iepirkumā, ir nācies apstrīdēt to tiesā, jo izrādījies, ka uzvarējušā pretendenta piedāvātie hidrotērpi neatbilst iepirkuma nolikuma prasībām.
Draugiem Facebook Twitter Google+