Mobilā versija
+4.3°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
22. decembris, 2014
Drukāt

1934. gada 22. decembrī

22dec_Doms_2

Pirms 70 gadiem, 1934. gada 22. decembrī, “Valdības Vēstnesis” izsludināja iepriekšējā dienā Ministru kabineta pieņemto un Kārļa Ulmaņa parakstīto Likumu par evaņģēlisko luterisko baznīcu.

Tas noteica Doma baznīcas atsavināšanu vācu draudzei un minētā dievnama pasludināšanu par Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskapa katedrāli. Ar to tika darīts gals 20. gados uzliesmojušajam strīdam starp dievnama vācu un latviešu draudzi, kas Doma baznīcu sauca par Māras baznīcu. Tādējādi valsts vara arī bija nodemonstrējusi savu labvēlīgo attieksmi pret latviešu luterāņiem. Jāpiebilst, ka tā paša gada 13. decembrī Ulmaņa valdība bija pieņēmusi reliģisko apvienību un to savienību likumu, kas ierobežoja sīko sektu darbību, taču kristīgās baznīcas uzdevumos ierakstīja “tautas vienības idejas īstenošanu”. Ateisms bija aizliegts, un baznīcu pasludināja par vienotu ar valsti.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (16)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (23)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+