Mobilā versija
+1.7°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
25. aprīlis, 2014
Drukāt

1934. gada 25. aprīlī

25apr_Parade_2

Pirms 80 gadiem, 1934. gada 25. aprīlī, ”Jaunākās Ziņas” informēja: ”Armijas komandieris aizliedzis karaspēka daļām svētdienās un svētku dienās no plkst. 8 līdz 14, pastaigājoties pa pilsētu, sevišķi gar baznīcām, dievvārdu laikā dziesmas dziedāt, lai netraucētu pilsoņu reliģisko sajūtu.”

Pirmskara Latvijā un ne tikai bija ierasta prakse: ja karavīri ārpus kazarmām lielākās vienībās kādu nemilitāru iemeslu dēļ pārvietojās pa pilsētu ielām, bija vēlams dziedāt ierindas dziesmas. Valdīja uzskats, ka tas veicina armijas pozitīvo tēlu sabiedrības acīs un pašus karavīrus dara brašākus. Kas skar uzvedību publikā, tad Latvijas armijas virsnieki un instruktori formas tērpos parādīties drīkstēja tikai tajās uzdzīves vietās, kuras ar īpašu pavēli bija apstiprinājusi armijas vadība. Rīgā tādi bija tikai četri smalkākie restorāni, Liepājā – trīs, Daugavpilī – četri, bet Pļaviņās karavīri drīkstēja apciemot restorānu ”Pie Hercoga”.

Pievienot komentāru

Bērnu vecāki varēs ātrāk iet pensijā?Līdz valsts simtgadei plānots iedarbināt ambiciozu demogrāfiskās atveseļošanas programmu, kurai dots nosaukums “Māras solis”. Viens no tās priekšlikumiem – dot iespēju bērnu vecākiem ātrāk doties pensijā, vēstīja "TV3 ziņas".
Kaimiņu sadusmo kliba jaunieša skaļā pārvietošanās pa dzīvokli (6)Kaimiņu sadusmo kliba jaunieša skaļā pārvietošanās pa dzīvokli un viņš izsauc likumsargus, informēja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).
Draugiem Facebook Twitter Google+