Mobilā versija
+4.1°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
25. aprīlis, 2014
Drukāt

1934. gada 25. aprīlī

25apr_Parade_2

Pirms 80 gadiem, 1934. gada 25. aprīlī, ”Jaunākās Ziņas” informēja: ”Armijas komandieris aizliedzis karaspēka daļām svētdienās un svētku dienās no plkst. 8 līdz 14, pastaigājoties pa pilsētu, sevišķi gar baznīcām, dievvārdu laikā dziesmas dziedāt, lai netraucētu pilsoņu reliģisko sajūtu.”

Pirmskara Latvijā un ne tikai bija ierasta prakse: ja karavīri ārpus kazarmām lielākās vienībās kādu nemilitāru iemeslu dēļ pārvietojās pa pilsētu ielām, bija vēlams dziedāt ierindas dziesmas. Valdīja uzskats, ka tas veicina armijas pozitīvo tēlu sabiedrības acīs un pašus karavīrus dara brašākus. Kas skar uzvedību publikā, tad Latvijas armijas virsnieki un instruktori formas tērpos parādīties drīkstēja tikai tajās uzdzīves vietās, kuras ar īpašu pavēli bija apstiprinājusi armijas vadība. Rīgā tādi bija tikai četri smalkākie restorāni, Liepājā – trīs, Daugavpilī – četri, bet Pļaviņās karavīri drīkstēja apciemot restorānu ”Pie Hercoga”.

Pievienot komentāru

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+