Mobilā versija
+0.2°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
25. jūlijs, 2014
Drukāt

1934. gada 25. jūlijā

25jul_Dolfuss_2

Pirms 80 gadiem, 1934. gada 25. jūlijā, Austrijas nacionālsociālisti, kurus atbalstīja Hitlera Vācijas nacisti, mēģināja izdarīt apvērsumu.

Pučs neizdevās, bet tika nāvējoši ievainots un nomira autoritārais Austrijas kanclers Engelberts Dolfuss. Dolfuss bija pārliecināts Austrijas neatkarības piekritējs un diplomātiskā ceļā pat sagādāja šīs neatkarības “garantu” – Benito Musolīni Itāliju. Bez Dolfusa centieniem “anšluss”, tas ir, Austrijas pievienošana nacistiskajai Vācijai, būtu notikusi daudz agrāk, nemaz nepienākot 1938. gadam. Viņa darbības metodes gan bija diktatoriskas. Ekonomiskās un iekšpolitiskās krīzes apstākļos drošības vārdā Dolfuss atlaida parlamentu un konstitucionālo tiesu, likvidēja demokrātisko iekārtu, bet tajā pašā laikā vērsās kā pret sociāldemokrātiem, kuri arī 1934. gadā bija mēģinājuši sacelties, tā labējiem radikāļiem – vietējiem nacistiem. Pēdējie cerēja, ka apvērsuma gadījumā armija un tautas vairākums tiem pievienosies, taču šoreiz pārrēķinājās.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+