Mobilā versija
+5.3°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
26. maijs, 2014
Drukāt

1934. gada 26. maijā

26maijs_Kalnins_2

Pirms 80 gadiem, 1934. gada 26. maijā, ”Jaunākās Ziņas” publicēja rakstu ”Sociāldemokrātu partija kā bruņota organizācija”, kurā Latvijas sociāldemokrāti tika attēloti kā militārs spēks un dots mājiens, ka ”zociķi” varēja organizēt valsts apvērsumu, ja Kārlis Ulmanis un viņa atbalstītāji 15. maijā nebūtu organizējuši savējo.

Runa bija par organizāciju ”Strādnieku sports un sargs”, kas lielākoties nodarbojās ar sociāldemokrātu mītiņu un pasākumu apsargāšanu ne tik daudz no nacionālradikāļu, cik PSRS lojālo komunistu huligāniskajiem uzbrukumiem. Apvērsuma laikā SSS līdera Bruno Kalniņa un viņa tēva Paula Kalniņa mājā Mežaparkā bija atrasts 91 revolveris, astoņas šautenes un viens rokas ložmetējs. Savukārt pie partijas biedra J. Celma dzīvoklī atrada 24, bet pie P. Ulpes 20 revolverus. Tas arī bija viss SSS arsenāls. Interesanti, ka minētās personas sauca pie atbildības nevis par pašu ieroču klātbūtni, kas varas orgāniem nebija noslēpums, bet par revolveru ievešanu Latvijā bez muitas nomaksas.

Pievienot komentāru

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (57)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Līdz bākai Kolkā aizbrist nevarēja, bet tuvu gan: Unikālā jūras atkāpšanās (1)Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas, pateicoties austrumu vējam. Visā Latvijas
Draugiem Facebook Twitter Google+