Mobilā versija
+1.4°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
30. jūnijs, 2014
Drukāt

1934. gada 30. jūnijā

30jun_Hitlers_2

Pirms 80 gadiem, 1934. gada 30. jūnijā, Vācijā, kur varu bija ieguvis Ādolfs Hitlers, notika “garo nažu nakts” – Staļina represijām līdzīgas “tīrīšanas” nacionālsociālistu partijas rindās ar mērķi atbrīvoties no potenciālajiem konkurentiem uz fīrera godu un visiem, kas kaut kādā veidā varēja traucēt Hitleram.

Akcija izpaudās kā aresti un nošaušanas un ilga vairākas dienas. “Novāca” kā trieciennieku jeb brūnkreklu kustības radikālākos aktīvistus, vispirms jau pašu trieciennieku vadītāju Ernstu Rēmu un nacistu partijas kreisā spārna līderi Gregoru Štrāseru, tā arī pilsoniski konservatīvos politiķus, tajā skaitā ekspremjeru Kurtu fon Šleiheru un kopumā vēl vismaz simt politiski nevēlamo un citu personu, kuras Hitlers un viņa loks uzskatīja par saviem ienaidniekiem. Sabiedrībai paskaidroja, ka “sodīti nodevēji”.

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (2)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+