Mobilā versija
+15.0°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Sestdiena, 22. jūlijs, 2017
4. jūlijs, 2014
Drukāt

1934. gada 4. jūlijā

4jul_piemineklis_2

Pirms 80 gadiem, 1934. gada 4. jūlijā, kļuva zināms, ka igauņu ūdenslīdēji pie Vormsi salas atraduši angļu tvaikoņa ”Serbino” vraku, no kura izcelts Rīgā reiz stāvējušais piemineklis Pēterim I.

Trīs tonnas smago cara jātnieka statuju, kā zināms, uzstādīja 1910. gadā. 1915. gada vasarā, vācu armijai tuvojoties, Krievijas varasiestādes pavēlēja evakuēt no Rīgas visu vērtīgāko. ”Serbino” iekrāva rūpnīcu iekārtas, baznīcas zvanus, bet no postamenta nocelto Pēteri I Daugavmalā nogādāja ar 26 zirgiem. Kuģis uzņēma kursu uz Pēterburgu, taču pie Igaunijas krastiem to torpedēja vācu zemūdene. Latvijā tikmēr teju 20 gadu dominēja uzskats, ka Pēteri I kaut kur nozūmējuši vācieši. Igauņu ūdenslīdēju uzņēmums gan zināja, ko darīt ar metālietilpīgajiem Rīgas zvaniem un darbagaldiem, taču bronzas pieminekli piedāvāja iegādāties Rīgai. Pilsēta jūlija beigās to izjauktā veidā arī nopirka par 13 tūkstošiem latu kā ”tūristu pievilkšanas līdzekli”.

Pievienot komentāru

Saistībā ar topošo politisko spēku min vairāku zinātnieku un bijušo ministru vārdus (7)Iecerēts, ka nākamajā nedēļā sabiedrībai varētu tikt piedāvāts kādas kustības manifests, savukārt vēlāk, vasaras beigās, varētu tikt dibināta partija.
Raidījums: Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci (7)Partijas "Vienotība" Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci, šovakar vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".
Draugiem Facebook Twitter Google+