Mobilā versija
+7.2°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
1. oktobris, 2015
Drukāt

1935. gada 1. oktobrī

1okt_cietums_2

Pirms 80 gadiem, 1935. gada 1. oktobrī, Latvijas valdība piekrita Tieslietu ministrijas rosinājumam izveidot Latvijā jauna tipa ieslodzījuma vietu  – “darba namu”.

To ierīkoja Zemkopības ministrijai piederošās Valmiermuižas izmēģinājumu stacijas ēku kompleksā. Turp no Valmieras centra pārveda arī pilsētas cietuma iemītniekus. Tieslietu ministrijas rīcībā muiža nonāca ar 1936. gada 1. janvāri. Lai arī Valmieras darba namā pastāvēja cietuma režīms, tika uzsvērts, ka tas nav cietums, bet “labošanas, audzināšanas iestāde”. Tajā ievietoja par vieglākiem likumpārkāpumiem nosodītos – alimentu nemaksātājus, krāpniekus, klaidoņus, ubagus, arī sievietes –, kurus cerēja “izlabot” ar darba terapiju. Iestādes rīcībā bija 400 ha lauksaimniecības zemju. Ieslodzītos nodarbināja zemkopībā, dārzkopībā, lopkopībā. Viņi strādāja kokzāģētavā, linu cehā un sulu spiestuvē. Nelielas grupas sūtīja darbā arī ārpus ieslodzījuma vietas. 30. gados Valmieras darba namā vienlaikus uzturējās ap 250 ieslodzīto. Tika apgalvots, ka iestādei esot ļoti labi panākumi pāraudzināšanā.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+