Mobilā versija
+19.3°C
Vineta, Oļegs
Ceturtdiena, 17. augusts, 2017
1. oktobris, 2015
Drukāt

1935. gada 1. oktobrī

1okt_cietums_2

Pirms 80 gadiem, 1935. gada 1. oktobrī, Latvijas valdība piekrita Tieslietu ministrijas rosinājumam izveidot Latvijā jauna tipa ieslodzījuma vietu  – “darba namu”.

To ierīkoja Zemkopības ministrijai piederošās Valmiermuižas izmēģinājumu stacijas ēku kompleksā. Turp no Valmieras centra pārveda arī pilsētas cietuma iemītniekus. Tieslietu ministrijas rīcībā muiža nonāca ar 1936. gada 1. janvāri. Lai arī Valmieras darba namā pastāvēja cietuma režīms, tika uzsvērts, ka tas nav cietums, bet “labošanas, audzināšanas iestāde”. Tajā ievietoja par vieglākiem likumpārkāpumiem nosodītos – alimentu nemaksātājus, krāpniekus, klaidoņus, ubagus, arī sievietes –, kurus cerēja “izlabot” ar darba terapiju. Iestādes rīcībā bija 400 ha lauksaimniecības zemju. Ieslodzītos nodarbināja zemkopībā, dārzkopībā, lopkopībā. Viņi strādāja kokzāģētavā, linu cehā un sulu spiestuvē. Nelielas grupas sūtīja darbā arī ārpus ieslodzījuma vietas. 30. gados Valmieras darba namā vienlaikus uzturējās ap 250 ieslodzīto. Tika apgalvots, ka iestādei esot ļoti labi panākumi pāraudzināšanā.

Pievienot komentāru

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (8)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varāDarba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+