Mobilā versija
Brīdinājums +6.9°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
10. marts, 2015
Drukāt

1935. gada 10. martā

10marts_Piens_2

Pirms 80 gadiem, 1935. gada 10. martā, Latvijā sākās piena propagandas nedēļa, kuras iemesli atgādina mūsdienas – tirgus konjunktūras dēļ strauji kritās Latvijas sviesta eksports, kritiski mazinājās piena un krējuma patēriņš iekšzemē.

“Vēl tālāka samazināšanās nav pieļaujama, jo tad tiktu apdraudēta visa mūsu lopkopība – ieaudzētie sugas lopi. Iznīcināt sugas lopus var īsā laikā, bet to ieaudzēšana latviešu zemniekam ir prasījusi daudzu gadu pūliņus,” atzina zemkopības ministra vietnieks Jānis Birznieks. Piena nodošanas vidējā cena bija nokritusies līdz 2,5 santīmiem litrā, kamēr pašizmaksa turējās 7 – 9 santīmu apjomā. Propagandas nedēļā pienu saviem darbiniekiem iegādājās valsts iestādes, kā arī skolas; notika dažādi publiku saistoši aģitācijas pasākumi. Kā vienu no risinājumiem patēriņa celšanā Birznieks īpašā radiorunā toreiz nosauca siera ražošanu, “jo sierus mēs Latvijā tikpat kā nemaz nepatērējam (..), mums ne tikai jāmācās sieru ēst, bet arī jāmāca izgatavot tādus sierus, kas ar savu augsto kvalitāti spēj ieinteresēt patērētājus”. Turpmāk tādas propagandas nedēļas rīkoja regulāri.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteni (1)Viņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+