Mobilā versija
Brīdinājums -0.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
11. augusts, 2015
Drukāt

1935. gada 11. augustā (1)

11aug_Zabers_2

Pirms 80 gadiem, 1935. gada 11. augustā, Meirānu pagasta zemnieka ģimenē, “Vecajā Ceplī”, kur šobrīd iekārtots muzejs, piedzima izcilais tenors, Latvijas PSR Operas un baleta teātra solists un tautā ļoti iecienīts mākslinieks Jānis Zābers.

Viņš izpildījis ne tikai klasiskās operlomas, bet arī latviešu komponistu klasiskās solo dziesmas un sava laika estrādes grāvējus. Zābera muzikālais mūžs izvērtās spožs, taču slimības dēļ īss. Viņa talantu un muzikalitāti lieku reizi apliecina tas, ka pat padomju apstākļos tika pieļauta Zābera atkārtota nosūtīšana studijām uz Itāliju. Dziedāt Milānas “La Scala” padomju laika intrigu dēļ viņam tomēr netika ļauts. Interesanti, ka sākotnēji jaunais mākslinieks tika uzskatīts par baritonu, un tikai Konservatorijas trešajā kursā 50. gadu beigās pedagogi atklāja, ka daudz labāk viņam padodas tenora partijas. Stāsta, ka dzimtajā pusē pie Aiviekstes Zāberam paticis braukt laivā pa upi un skaļi dziedāt operu ārijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Zāberu var salīdzināt ar slaveno ASV itāļu “saules ‘balsi Mario Lancu,tāpat spoži un īsi…

Krievijas militārās mācības "Zapad" rada satraukumu Latvijā (6)Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) seko līdzi šoruden paredzētajām Krievijas bruņoto spēku mācībām “Zapad-2017”, taču šobrīd netiek atklāts, kā šo mācību laikā reaģēs NBS.
Iedzīvotāji krīt uz ielām un lauž kaulus, pat vaiga kauluAizvadītajā diennaktī mediķu redzeslokā nonākuši vairāki iedzīvotāji, kuri guvuši dažādas traumas, krītot uz slidenām ielām.
Draugiem Facebook Twitter Google+