Mobilā versija
Brīdinājums -0.8°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
13. marts, 2015
Drukāt

1935. gada 13. martā

13marts_tramvajs_2

Pirms 80 gadiem, 1935. gada 13. martā, satiksmes direkcija apstiprināja februārī Rīgas pašvaldības pieņemto lēmumu atļaut suņu pārvadāšanu tramvajos.

Suņu īpašnieki par tiesībām pārvadāt mīluļus pilsētas “ielu dzelzceļā” bija cīnījušies sen, bet allaž viņu lūgumus noraidīja. Suņu turētāji uzskatīja, ka tiem ir “morālas tiesības” to pieprasīt, ja jau pilsēta iekasē no viņiem suņu nodokli Ls 20,20 gadā. “Šķiet, katram pilsonim skaidrs, ja suņu turēšanu pilsētā neliedz, tad arī jāgādā, lai nabaga dzīvnieks dabūtu izskrieties pilsētas nomalēs, brīvā dabā. Dažam labam pilsonim pietiek, ka viņš aiziet “izkustēties” uz tuvējo krogu, bet suņi nu reiz ir “nelabojami”, tiem vajadzīgs svaigs gaiss un daba,” žurnālā “Mednieks un Makšķernieks” rakstīja kāds suņumīlis. Tagad suņus drīkstēja pārvadāt piekabinātajā tramvaja vagonā uz priekšējās platformas. Mīlulim bija jāpērk biļete par 15 santīmiem, kas atbilda “parasta” pasažiera biļetes cenai.

Pievienot komentāru

Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (1)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+