Mobilā versija
+4.5°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
13. marts, 2015
Drukāt

1935. gada 13. martā

13marts_tramvajs_2

Pirms 80 gadiem, 1935. gada 13. martā, satiksmes direkcija apstiprināja februārī Rīgas pašvaldības pieņemto lēmumu atļaut suņu pārvadāšanu tramvajos.

Suņu īpašnieki par tiesībām pārvadāt mīluļus pilsētas “ielu dzelzceļā” bija cīnījušies sen, bet allaž viņu lūgumus noraidīja. Suņu turētāji uzskatīja, ka tiem ir “morālas tiesības” to pieprasīt, ja jau pilsēta iekasē no viņiem suņu nodokli Ls 20,20 gadā. “Šķiet, katram pilsonim skaidrs, ja suņu turēšanu pilsētā neliedz, tad arī jāgādā, lai nabaga dzīvnieks dabūtu izskrieties pilsētas nomalēs, brīvā dabā. Dažam labam pilsonim pietiek, ka viņš aiziet “izkustēties” uz tuvējo krogu, bet suņi nu reiz ir “nelabojami”, tiem vajadzīgs svaigs gaiss un daba,” žurnālā “Mednieks un Makšķernieks” rakstīja kāds suņumīlis. Tagad suņus drīkstēja pārvadāt piekabinātajā tramvaja vagonā uz priekšējās platformas. Mīlulim bija jāpērk biļete par 15 santīmiem, kas atbilda “parasta” pasažiera biļetes cenai.

Pievienot komentāru

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (69)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (5)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+