Mobilā versija
+2.6°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
15. septembris, 2015
Drukāt

1935. gada 15. septembrī

15sept_nacisti_2

Pirms 80 gadiem, 1935. gada 15. septembrī, Ādolfa Hitlera Vācu nacionālsociālistiskās strādnieku partijas kontrolētais Reihstāgs izbraukuma sesijā Nirnbergā pieņēma tā sauktos Nirnbergas rasu likumus, kas bija prelūdija holokaustam.

Pieņēma Vācu asiņu un vācu goda aizsardzības likumu, kā arī Reiha pilsoņa likumu. Pirmais aizliedza laulības un ārlaulības attiecības starp ebrejiem un vāciešiem, kā arī vācu sieviešu, jaunāku par 45 gadiem, nodarbināšanu ebreju mājsaimniecībās. Otrs likums pasludināja, ka Reiha pilsoņu tiesības bauda tikai vācieši vai asiņu ziņā radniecīgu āriešu tautu pārstāvji, bet visi pārējie ir iedzīvotāji bez pilsoņu tiesībām. Šajā pašā Nirnbergas sesijā nacisti paziņoja, ka līdzšinējais Vācijas melnsarkandzeltenais valsts karogs tiek aizstāts ar jaunu – sarkanu karogu ar baltu apli un kāškrustu vidū. Tāpat tika paziņots, ka Vācija atbrīvosies no 1919. gada Versaļas līguma važām un sāks bruņošanos.

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+