Mobilā versija
+5.3°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
16. aprīlis, 2015
Drukāt

1935. gada 16. aprīlī

16apr_Karogs_2

Pirms 80 gadiem, 1935. gada 16. aprīlī, Latvijas iekšlietu ministrs Vilis Gulbis apstiprināja Rīgas pilsētas karogu un standartu.

Karoga augšdaļa gaišā “zviedru zilā” krāsā, bet apakšdaļa balta. Savukārt pilsētas galvas standarts bija šis pats karogs ar Rīgas pilsētas lielo ģerboni vidū. 1937. gada 4. maija “Likums par Rīgas pilsētas karogu” gan noteica, ka tāds, ar ģerboni rotāts, izskatās Rīgas pilsētas karogs. Tā tas ir arī mūsdienās. 1935. gadā, spriežot par galvaspilsētas standartu, tika norādīts, ka zilibaltais karogs ir vēsturisks, jo ieviests jau 1673. gadā. Līdz tam kopš 13. gadsimta Rīgas karogs skaitījās melns vimpelis, ko šķērsoja balts krusts. Zilibalti mundieri savulaik bija ceremoniālajai Rīgas pilsoņu gvardei, un tāds karogs plīvoja arī virs Rīgas tirgotāju kuģiem. 1937. gada likums aizliedza Rīgas pilsētas karoga attēlu ar vai bez ģerboņa lietot privātpersonām un organizācijām biedrību karogos un nozīmēs, taču to attēlu drīkstēja lietot ar pilsētas valdes atļauju.

Pievienot komentāru

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (58)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Līdz bākai Kolkā aizbrist nevarēja, bet tuvu gan: Unikālā jūras atkāpšanās (1)Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas, pateicoties austrumu vējam. Visā Latvijas
Draugiem Facebook Twitter Google+